Rady a tipy

Je pomoc s dluhy je zdarma?

Pokud jste ve své schránce našli dopis od správce pohledávek, nemusíte si hned dělat starosti. Můžete s takovou společností uzavřít dohodu, dle které budete splácet dluh ve výhodných splátkách. Co je důležité – pomoc a rady poradců ze společnosti KRUK Česka a Slovenská republika s.r.o. jsou zdarma.

Stačí, když zavoláte na číslo, jež je uvedeno v dopise. Poradce vás bude informovat o výši vašeho dluhu a způsobech jeho splacení. Správce pohledávek musí zajistit důvěrnost všech údajů, které předáte v průběhu rozhovoru. Proto pokud nemáte dost peněz na splacení svých dluhů, oznamte to. V moderních společnostech spravujících dluhy pracují odborníci, kteří vám zdarma pomohou zvolit nejvhodnější způsob pro splacení dluhu, stanovit splátky přizpůsobené vašim finančním možnostem. Chcete-li získat takovou pomoc, např. u firmy KRUK, musíte splnit jedinou podmínku – váš dluh musí být předán k obsluze této společnosti.

Proto když obdržíte oznámení, že se bude např. KRUK zabývat vaším zadlužením, zavolejte na číslo, jež je uvedeno v dopise, nebo napište e-mail. V okamžiku uzavření dohody se zařadíte k tisícům dalších osob, které jednoduše splácejí splátky. Pamatujte, že následné pravidelné měsíční splátky jsou podmínkou oboustranně prospěšné spolupráce. Postupem času se zbavíte dluhů a věřitel postupně získá zpět své peníze.

S řešením svého dluhu neotálejte. Pokud se budete vyhýbat kontaktu se správcem pohledávek, věc bude předána soudu a pak exekutorovi. To znamená, že ztratíte možnost splácet dluh ve výhodných splátkách. Exekutor zahájí exekuční řízení, jehož následkem může být zabavení domu, auta nebo jiných hodnotných věcí. Nestojí za to dopustit takovou situaci. Reagujte ihned a zbavte se dluhů smírným způsobem. Je to opravdu možné.