Co nabídne Den bez dluhů 2021?

Již desátý ročník osvětové akce Den bez dluhů proběhne letos v České republice a na Slovensku z důvodu pandemie znovu v modifikovaném formátu. Lidé, kteří se potýkají se splácením dluhů, mohou po celý měsíc listopad využít bezplatnou telefonní linku 800 700 880 anebo pokládat své otázky prostřednictvím webových stránek www.nasedluhy.cz. Letos znovu zpřístupníme zájemcům na vyžádání zdarma výpis z Centrální evidence exekucí, tedy informaci, jestli je proti nim aktuálně vedena exekuce.

Organizátorem projektu je společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků.

Hlavním partnerem akce je Úřad práce ČR. Dalšími partnery jsou  Rubikon Centrum, Dětské krizové centrum NOMIA, Slezská diakonie, Vzdělávací a komunitní centrum Integra, Diakonie ČCE – středisko Západní Čechy, Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové, Asociace inkasních agentur, Charita ČR, Asociace občanských poraden, LogiCall Česká republika, EOS KSI Česká republika, a projekt www.kolikmam.cz.

S projektem Den bez dluhů přišla společnost KRUK před třinácti lety v Polsku. Postupně se nápad rozšířil i do Rumunska, České republiky a na Slovensko.